INTERNETOWY DZIENNIK SZKOLNY
INTERNETOWY DZIENNIK SZKOLNY Propozycja dziennika szkolnego dostępnego przez Internet dla nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Wyposażony jest on w dobrze opracowany system pomocy, na każdej stronie znajdują się instrukcje obsługi. Dostępna jest wersja on-line dziennika oraz informacje dotyczące jego zakupu na stronie poświęconej dziennikowi.
http://dziennik.oeiizk.waw.pl

SERWIS SBS 2003
SERWIS SBS 2003 Serwis przeznaczony jest dla administratorów szkolnych pracowni komputerowych, gdzie jako serwer wykorzystuje się komputer z oprogramowaniem MS SBS 2003 w wersji opracowanej i wydanej dla MENiS w ramach projektów wyposażania szkół w pracownie komputerowe.
http://sbs.oeiizk.edu.pl/
Serwis prowadzą: Dariusz Fabicki i Janusz Wierzbicki.

LINUX I SZKOŁA
LINUX I SZKOŁA Serwis jest przeznaczony dla nauczycieli, którzy chcą się zapoznać z systemem operacyjnym Linux i jego zastosowaniami edukacyjnymi. Można w nim znaleźć ogólne informacje o systemie, przegląd programów biurowych i graficznych oraz informacje o darmowych programach edukacyjnych.
http://linux.oeiizk.waw.pl/
Serwis prowadzi Katarzyna Olędzka.
Adres do korespondencji: katarzyna@oeiizk.waw.pl

CENTRUM TECHNOLOGII NAUCZANIA
Zajmuje sie zastosowaniem Technologii Informacyjnej w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych.
Strona WWW CTN
  • Modelowanie i Symulacje
  • Mikrokomputerowo Wspomagane Laboratorium
  • Telematyka
  • Multimedia

SERWIS INFORMACYNY
DLA NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY
Strona WWW SerwisuSerwis przeznaczony jest dla nauczycieli bibliotekarzy wszystkich typów szkół oraz bibliotek pedagogicznych.
Zawiera:
ofertę szkoleń komputerowych skierowaną przez OEIiZK do nauczycieli bibliotekarzy, szczegółowe programy tych szkoleń, terminarz szkoleń, podstawy programowe edukacji czytelniczej i medialnej, aktualne przepisy prawne dotyczace bibliotek.
Jest także miejscem do umieszczania i pobierania ciekawych scenariuszy zajęć, konkursow i imprez bibliotecznych. Z serwisu można także wysłać zgłoszenie na poszczególne szkolenia.